Apátfalva Község Óvodásaiért Közhasznú Közalapítvány

Alapítvány adószáma: 18455591-1-06

Alapítvány bankszámlaszáma: 56900123-10002759

Alapítvány célja:
Az óvodai nevelés színvonalának emelését célzó, helyi önkormányzati közfeladat folyamatos ellátásának támogatása, melynek keretében a Közalapítvány szeretne hozzájárulni ahhoz, hogy Apátfalván és körzetében az óvodai nevelés – családi nevelés harmonikus kiegészítéseként – megalapozza és elősegítse gyermekek személyiségének és képességeinek fejlődését, az iskolai életmódra való felkészítést. Az óvodai nevelés tárgyi feltételeinek, eszközeinek fejlesztése, javítása. A nevelőtestület és szülői munkaközösség munkájának segítése. A gyermekek testi fejlődését elősegítő sportolási lehetőségek, tanfolyamok szervezése. A gyermekek nyelvtanulási lehetőségeinek támogatása. Segítségnyújtás a gyermekeknek a zökkenőmentes iskolakezdéshez, tehetséggondozás segítése.