Gyermeknap az óvodákban

2021. június 11 - én mindhárom telephelyünkön megrendezésre kerültek a gyermeknapi programjaink.

Gyermeknap az óvodákban

Az időjárás lehetővé tette, hogy már a reggeli órákban, az udvaron elkezdtük elkészíteni a szendvicseket és a gyümölcssalátát, közösen a gyermekekkel. Amikor ez elkészült, zenés reggeli tornával folytattuk a napot, amelyet nagyon élveztek a gyerekek. Az udvaron nagyon érdekes sportvetélkedőben vettek részt, külön-külön a kis és nagycsoportosok, természetesen az életkori sajátosságot és képességeiket figyelembe véve. Tanulóbiciklivel kerültek meg bójákat, szlalomoztak a bóják között. Műanyag színes kislabdákat válogattak szín szerint. Volt mocsárjárás papírtéglákon, burgonyaültetés kislabdákkal, kötélhúzás, aszfaltrajzolás színes krétákkal, melyeket nagy kedvvel végeztek a gyerekek. A gyermekek hangosan szurkoltak, biztatták egymást. Miután jól elfáradtunk és megéheztünk, elfogyasztottuk az elkészített szendvicseket és a gyümölcssalátát. Volt lehetőség barkácsolásra is az udvari levegőztetőben. Az óvó nénik segítségével unikornist készítettek papírból, amit aztán haza is vihettek. Eközben lehetett játszani az új homokozó játékokkal, melyek Apátfalva Község Önkormányzatának 150.000 Ft támogatásából kerültek megvásárlásra, mint ahogy, ebből kaptak a gyermekek egyéni ajándékot, amit szintén hazavihettek. Kaptak még egy - egy kerékpár villogót, édességet, és az apátfalvi könyvtártól felfújható lufit. A rendezvényt Apátfalva Község Önkormányzatán kívül támogatták a szülők, a Maus Kft, Kacsner Kft, és a Mesterpék Kft, akik a szendvicshez és gyümölcssalátáshoz biztosították az alapanyagot, a nyersanyagot.

Minden támogatónak köszönjük önzetlen segítségét, mellyel gazdagabbá, színesebbé tették az óvodás gyermekek napját!

Jó kis nap volt!

Faragó Erzsébet

óvodapedagógus

Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember, gyermek, álló emberek és szabadtéri