KRESZ suli program az óvodában

2021. június 3.-án, a Maros utcai óvoda Katica és Margaréta csoportja KRESZ-SULI programon vett részt, melynek helyszíne a Faluház nagyterme volt.A Generáli biztosító által kiírt nyertes pályázat jóvoltából ismerkedhettek a gyermekek a helyes gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályaival.

KRESZ- SULI program az óvodában

Pályázat- Generáli biztosító

A KRESZ szabályainak elsajátítása, már óvodás korban fontos feladat, a program játékos formában segítette megismerni és megtanulni a biztonságos közlekedés alapjait. A helyszínre érkezésünkkor, már egy kialakított közlekedési pálya várta a gyermekeket, jelzőlámpákkal, táblákkal, kijelölt gyalogos átkelőhellyel felszerelve. Előadónk, Lénárt Zoltán először az úttesten való átkelés szabályairól beszélgetett a gyermekekkel, majd kis csoportokban a kialakított pályán gyalogosan és kerékpárral közlekedhettek. Legérdekesebb volt a gyalogosoknak szánt jelzőlámpa, mivel a kis közlekedők önállóan állíthatták meg a kerékpáros forgalmat. Megismerkedtek néhány fontosabb jelzőtábla jelentésével, mint például a kijelölt gyalogos átkelőhely, behajtani tilos, kötelező haladási irány. Nagyon jól érezték magukat ezen a délelőttön a gyermekek, új ismeretet szereztek, játékosan gyakorolták a közlekedés szabályait. A pályázatnak köszönhetően oktatóeszközöket is kap óvodánk, melyek használatával tovább mélyíthetjük a gyermekek ismereteit, hozzájárulva biztonságos közlekedés alapjainak lerakásához.

Duma Jánosné

intézményvezető helyettes